Aktualności
Podpisano umowę z Biurem Mechanizmów Finansowych w Brukseli na realizację Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Jego budżet to 23 miliony euro.
Konferencja otwierająca Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Wydarzenie odbędzie się w formule ON-LINE i skierowane jest do osób zainteresowanych Programem i pozyskaniem nowych środków na realizację swoich działań. Podczas konferencji przekażemy kluczowe informacje o Programie, odbędą się panele dyskusyjne, omówimy obszary tematyczne, których powinny dotyczyć projekty realizowane w ramach Programu. Zapraszamy do udziału!!!
Zapraszamy do obejrzenia nagrania z Konferencji otwierającej Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. https://aktywniobywatele-regionalny.org.pl/konferencja-otwierajaca-obejrzyj-nagrania/
W dniach 18 lutego – 11 marca 2021 r. planujemy cykl 4 webinariów wprowadzających do obszarów tematycznych Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny przygotowany na platformie Zoom. Podczas każdego z webinariów przedstawimy cele i priorytety danego obszaru tematycznego, eksperci omówią jakie działania mogą zostać sfinansowane w ramach obszaru oraz zaprezentują ciekawe przykłady już zrealizowanych projektów wpisujących się w obszar.
Data: 18 lutego 2021 r.
Tytuł: 1. obszar tematyczny – webinarium wprowadzające
Obszar: “Ochrona praw człowieka”
Prezentujący: Maciej Sopyło, Maria Ejchart-Dubois
Data: 25 lutego 2021 r.
Tytuł: 2. obszar tematyczny – webinarium wprowadzające
Obszar: “Działanie na rzecz różnorodności społecznej i przeciwdziałanie wykluczeniu”
Prezentująca: Katarzyna Bryczkowska
Data: 4 marca 2021 r.
Tytuł: 3. obszar tematyczny – webinarium wprowadzające
Obszar: “Budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym”
Prezentujący: Krzysztof Stanowski
Data: 11 marca 2021 r.
Tytuł: 4. obszar tematyczny – webinarium wprowadzające
Obszar: “Wsparcie rozwoju sektora społecznego”
Prezentujący: Jacek Królikowski
7 września (wtorek) zostanie ogłoszony konkurs na projekty interwencyjne w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
10 (piątek) i 11 września (sobota) w godzinach 10:00-13:30 zapraszamy na spotkania informacyjne online (na platformie Zoom), dotyczące konkursu.
Spotkanie 11 września będzie tłumaczone na polski język migowy.
Podczas spotkań omówimy najważniejsze założenia i wytyczne dotyczące pierwszej tury naboru ciągłego na projekty interwencyjne, która potrwa od 7 września do 30 grudnia br. W tym czasie będzie można złożyć wnioski w pięciu kolejnych terminach. Pełna dokumentacja konkursowa pojawi się na stronie Programu 7 września br. (po godzinie 12:00) w zakładce „Granty”.
Spotkania informacyjne będą miały charakter interaktywny, dzięki czemu wszystkie osoby uczestniczące będą mogły zadać pytania, uzyskać przydatne informacje czy wyjaśnić wątpliwości.
W trakcie spotkań:
- opowiemy, na jakie działania będzie można pozyskać środki w ramach tego konkursu, tj. co rozumiemy przez projekty interwencyjne;
- przeanalizujemy ogłoszenie konkursowe: wymagania formalne i procedury;
- prześledzimy wniosek grantowy w Generatorze ( internetowym narzędziu do składania wniosków);
- pokażemy budżet i przykłady kosztów kwalifikowanych;
- odpowiemy na pytania i postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości.
Spotkania poprowadzą członkinie i członkowie Zespołu Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
Więcej informacji i linki do rejestracji:
Ruszył nabór ciągły wniosków na projekty interwencyjne w ramach Programu Aktywni Obywatele Fundusz Regionalny. Zapraszamy wszystkie organizacje zainteresowane Programem i pozyskaniem nowych środków do składania wniosków.
ZGŁOŚ SIĘ I OTRZYMAJ GRANT DO 15 000 EUR!
Projekty interwencyjne to działania, które odpowiadają na zidentyfikowane przez Was sytuacje kryzysowe (np. nagłą zmianę sytuacji społecznej lub nasilające się problemy dotyczące konkretnej grupy odbiorczyń i odbiorców).
Pierwsza tura naboru potrwa do 30 grudnia br. W tym czasie będzie można złożyć wnioski w pięciu kolejnych terminach (do 20.09, do 20.10, do 20.11, do 20.12 i do 30.12 br.).
Zakładana interwencja powinna obejmować rozwiązania możliwe do zrealizowania w czasie od 3 do 8 miesięcy. Minimalna kwota grantu to 6 000 EURO, a maksymalna
15 000 EURO. Nie jest wymagany wkład własny.
Możliwość uzyskania dodatkowych środków na współpracę dwustronną z podmiotami z Państw-Darczyńców: do 2250 EUR (maksymalnie 15% podstawowej kwoty grantu).
Ocena złożonych wniosków będzie prowadzona w trybie ciągłym, a decyzje o przyznaniu grantów interwencyjnych będą podejmowane co miesiąc.
Projekty te muszą wpisywać się w jeden z trzech tematycznych obszarów wsparcia w ramach Programu:
- Ochrona praw człowieka (w tym kwestie związane z równością płci),
- Działanie na rzecz różnorodności społecznej i przeciwdziałanie wykluczeniu,
- Budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym (w tym kwestie związane z ochroną środowiska).
Wnioski można składać wyłącznie w Elektronicznym systemie naboru wniosków i zarządzania projektami (Generatorze), dostępnym na stronie: https://generator.aktywniobywatele-regionalny.org.pl/.
Szczegóły na stronie programu: www.aktywniobywatele-regionalny.org.pl
Znamy wyniki 1. konkursu na projekty tematyczne w ramach Programu!
W 1. konkursie grantowym na projekty tematyczne w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny przyznano granty na realizację 172 projektów: 96 dużych i 76 małych. 10 dużych i 7 małych projektów znajduje się na liście rezerwowej.
Łączna kwota środków przyznanych na realizację działań projektowych to 9 681 968,38 euro. Dodatkowo, na realizację planów rozwoju instytucjonalnego, przyznano 989 656,23 euro, a kolejne 610 091,87 euro zarezerwowano dla organizacji, których plany rozwoju wymagają modyfikacji.
Więcej informacji i listy wniosków po ocenie merytorycznej dostępne są na stronie:
https://aktywniobywatele-regionalny.org.pl/wyniki-1...
Organizacjom, które otrzymają granty, serdecznie gratulujemy! Organizacje, którym się nie udało, zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach (2. konkurs tematyczny ogłosimy już na początku 2022 roku).