Jak prawidłowo zdejmować ze stanu składniki zniszczone, zużyte, uszkodzone, przeterminowane lub postawione do sprzedaży czy nieodpłatnego przekazania w jednostkach oświatowych?
szkolenie w formule on-line
termin szkolenia został potwierdzony do realizacji
Cele i korzyści
- Weryfikacja, czy nasza jednostka oświatowa prawidłowo zarządza majątkiem, czy nie posiada na stanie rzeczowych składników mienia ruchomego, które z różnych względów nie przynoszą już korzyści ekonomicznych jednostce, są zniszczone, zużyte, zbędne i nie nadają się do dalszego wykorzystania.
- Sprawdzenie procedur i zarządzeń dotyczących gospodarowania mieniem jednostki oświatowej.
- Wskazanie, kiedy najlepiej dokonywać okresowych przeglądów w jednostce i jak je udokumentować.
- Zdobycie praktycznych wskazówek, jak należy postąpić ze zbędnymi lub zepsutymi składnikami elektrycznymi czy elektronicznymi.
- Poznanie sprawdzonych rozwiązań przy powoływaniu komisji likwidacyjnej, kasacyjnej czy wspólnej.
- Uzyskanie wiedzy na temat sposobów gospodarowania mieniem, właściwych procedur postępowania, najczęstszych nieprawidłowości i sposobów zapobiegania im.
- Otrzymanie obszernego materiału, zawierającego przykładowe oświadczenia, schematy księgowań oraz zarządzenie w sprawie gospodarowania mieniem ruchomym.
- Możliwość konsultacji kwestii problemowych, wymiany doświadczeń z trenerem i innymi uczestnikami.
Informacje dodatkowe
Cena: 439 PLN netto/os. Przy zgłoszeniu do 31 października 2024 r. cena 399 PLN netto/os. Udział w szkoleniu zwolniony z VAT w przypadku finansowania szkolenia ze środków publicznych.
Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać poprzez formularz zgłoszenia do 12 listopada 2024 r.
Oświata