Doradca ds. bezpieczeństwa i jakości wody. Z wykształcenia mgr inż. ochrony wód, ukończone studia podyplomowe – ochrona i kształtowanie środowiska. Przez 24 lata pracowała w Państwowej Inspekcji Sanitarnej zajmując się środowiskowymi zagrożeniami zdrowia i badaniami laboratoryjnymi, w tym 5 lat jako kierownik Higieny Komunalnej w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i 2 lata w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Ponad 15 lat współpracuje z gminami i przedsiębiorstwami wodociągowymi w zakresie zarządzania bezpieczeństwem wody, identyfikacji zagrożeń, szacowania i oceny ryzyka. W latach 2014-2020 Członek Rady Nadzorczej a następnie Zarządu miejskiej spółki administrującej wodociągami, kanalizacją i ciepłownictwem. Członek zespołów - weryfikującego i redakcyjnego – polskiego wydania Wytycznych dotyczących jakości wody do picia, czwarta edycja WHO 2011, nakładem IGWP 2014 r. W latach 2014-2017 członek Komisji Bezpieczeństwa Zdrowotnego Wody, Rady Sanitarno-Epidemiologicznej przy Głównym Inspektorze Sanitarnym. Od 10 lat ekspert Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich, Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych (OPOS), Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego uczestniczący w rewizji, tłumaczeniu i transpozycji do prawa polskiego dyrektywy w sprawie jakości wody do spożycia. Wykładowca kilku przedmiotów na studiach podyplomowych „Systemy bezpieczeństwa zaopatrzenia w wodę” na Politechnice Śląskiej. Łączy wiedzę teoretyczną z praktyką, którą zna zarówno od strony organu nadzorującego jakość wody do spożycia, jak i podmiotów odpowiedzialnych za dostawy wody (gminy, przedsiębiorstwa). Autorka artykułów w czasopismach branżowych, prelegentka na konferencjach, szkoleniach i warsztatach.
Ochrona środowiska, gospodarka komunalna i mieszkaniowa