KRAJOWY KONGRES FORÓW SEKRETARZY

Szanowni Państwo
Sekretarze Gmin, Miast i Powiatów
woj. podkarpackiego

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wspólnie z Forami Sekretarzy działającymi w całej Polsce przy ośrodkach FRDL, serdecznie zaprasza do udziału I Krajowym Kongresie Forów Sekretarzy, który odbędzie się 2 – 3 czerwca 2016 r. w Warszawie – Hotel Double Tree Hilton przy ul. Skalnicowej 21 w Warszawie.

Współorganizatorem Kongresu jest Centre of Expertise for Local Government Reform Rady Europy. PODSUMOWANIE KRAJOWEGO KONGRESU FORÓW SEKRETARZY Wydarzenie to jest odpowiedzią na zgłoszoną przez sekretarzy inicjatywę wspólnego spotkania i wymiany doświadczeń na poziomie ogólnopolskim. Jest jednocześnie kontynuacją zorganizowanego w ubiegłym roku w Rzeszowie Kongresu Sekretarzy Polski Południowo - Wschodniej.

Kongres jest pierwszym tego typu wydarzeniem, organizowanym na skalę ogólnopolską. Ma na celu umożliwienie merytorycznej dyskusji we „wspólnocie praktyków” na tematy związane ze zmianami uwarunkowań prawnych i gospodarczych wymuszających zmianę podejścia do zarządzania jst, a przede wszystkim doskonałą okazją do integracji środowiska sekretarzy.

Temat przewodni wydarzenia to Nowoczesna administracja samorządowa. Program Kongresu został podzielony na dwie części. Pierwszy dzień zostanie poświęcony europejskim doświadczeniom związanym z kształtowaniem pozycji sekretarza oraz budowaniem potencjału organizacyjnego samorządów lokalnych w Polsce. Swoje wystąpienia w tym dniu będą mieli przedstawiciele Rady Europy. W trakcie Kongresu przedstawione zostaną wyniki ogólnopolskich badań FRDL i Rady Europy dotyczących praktyk rozwijania kompetencji kadr administracji samorządowej.

Drugi dzień, poświęcony zostanie zagadnieniom praktycznym i skoncentrowany wokół innowacyjnego zarządzania administracją samorządową. W panelach dyskusyjnych poruszony zostanie bardzo szeroki zakres tematyczny od kontroli zarządczej, dostępu do informacji publicznej, skarg, wniosków i petycji poprzez zarządzanie kadrami samorządowymi po Samorządowe Centra Usług Wspólnych, centralizację VAT i elektroniczną administrację (e-PUAP, EZD). Dyskusja zostanie pogłębiona poprzez wymianę doświadczeń, dobrych praktyk przy udziale najlepszych praktyków.

Wśród prelegentów znajdą się m.in. przedstawiciele Rady Europy, przedstawiciele administracji rządowej oraz eksperci praktycy- doświadczeni samorządowcy. Dzięki uczestnictwu tak znaczących gości i ekspertów, doświadczonych praktyków uczestnicy Kongresu wyjadą z ogromną dawką merytorycznej wiedzy dotyczącej nowoczesnej administracji samorządowej.

W załączeniu przesyłamy, szczegółowy program Kongresu oraz kartę zgłoszeniową uczestnictwa w wydarzeniu. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 15 maja 2016 r. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub fax 17-783-55-55. Zapraszamy na stronę kongresu www.kongressekretarzy.pl gdzie znajdą Państwo na bieżąco wszystkie informacje związane z organizacją przedsięwzięcia.

Z poważaniem,

Anna Jagiełło
Dyrektor
FRDL POST

Sebastian Nabrzeski
Przewodniczący Podkarpackiego Forum Sekretarzy

Irena Peszko
Prezes Zarządu FRDL

Pliki do pobrania

Zaproszenie
Program
Karta zgłoszenia