Szanowni Państwo

Kierownicy i pracownicy gmin, miast i powiatów

woj. podkarpackiego oraz ich jednostek podległych odpowiadający za audyt w jednostce

 

Serdecznie zapraszam Państwa do uczestnictwa w spotkaniu Podkarpackiego Forum Audytorów (PFA), które odbędzie się w dniu 12 maja 2017r. (piątek), w godz. 10:00 – 14:00 w siedzibie FRDL Podkarpackiego Ośrodka Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie przy ul. Kolejowej 1 (wejście od ul. Żeromskiego od strony Sądu Apelacyjnego).

Tematem spotkania będą „zadania audytowe: gospodarowanie środkami ZFŚS pochodzącymi ze środków publicznych jednostek sektora samorządowego i rządowego”.


Członkostwo w Forum nabywa się poprzez złożenie deklaracji przystąpienia do Podkarpackiego Forum Audytorów (w załączeniu) potwierdzonej przez osobę upoważnioną do reprezentowania instytucji delegującej i wydelegowania pracownika do udziału w pracach Forum, wraz z dyspozycją wpłacania składki kwartalnej w wysokości 200 zł netto (+23% VAT) ze środków instytucji delegującej.

W ramach składki członkowskiej dwa razy w kwartale będą odbywać się spotkania tematyczne. Tematy spotkań będą przygotowywane w odpowiedzi na sugestie i aktualne potrzeby zgłaszane przez uczestników.


Udział w spotkaniu dla członków Forum lub osób przez nie wydelegowanych jest bezpłatny.
Proszę o potwierdzenie obecności do dnia 11 maja 2017 mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 17-783-55-53.

Z poważaniem,

Bogusław Lorenc

 

PROGRAM SPOTKANIA

1. Procedury- regulamin ZFŚS (fundusz socjalny i mieszkaniowy)
2. System odpowiedzialności kierownika jednostki za dyscyplinę finansów publicznych w obszarze zarządzania środkami funduszu
3. Zgodność katalogu świadczeń z obowiązującym stanem prawnym i orzecznictwem
4. Kryteria dochodowe, rodzinne, życiowe
5. Konsekwencje podatkowe i składkowe ZUS
6. Fundusz mieszkaniowy- pożyczki
7. Obieg dokumentów finansowo-księgowych
8. System kontroli wewnętrznej i zarządczej w obszarze gospodarowania zakładowym funduszem
9. Klasyfikacja obszarów ryzyka
10. Najczęstsze nieprawidłowości
11. Dyskusja, odpowiedzi na pytania uczestników