Szanowni Państwo
Dyrektorzy, kierownicy i pracownicy odpowiedzialni za współpracę samorządu z organizacjami pozarządowymi

serdecznie zapraszam Państwa do udziału w kolejnym spotkaniu Podkarpackiego Forum Współpracy Samorządów z Organizacjami Pozarządowymi, które odbędzie się 29 maja 2017 r. (poniedziałek), w godz. 10.00 – 13.00 w Sali Konferencyjnej FRDL Podkarpackiego Ośrodka Samorządu Terytorialnego, ul. Kolejowa 1, II piętro (wejście od ul. Żeromskiego).


Temat spotkania: nowelizacja ustawy prawo o stowarzyszeniach – ewidencja, rejestracja, nadzór nad stowarzyszeniami.


Celem spotkania jest przedstawienie praktycznych aspektów stosowania ustawy Prawo o stowarzyszeniach (m.in. zakładanie, ewidencja, likwidacja) oraz omówienie zasad sprawowania nadzoru nad stowarzyszeniami, fundacjami i klubami sportowymi.


Program spotkania:
1. Nowy wymiar nadzoru nad stowarzyszeniami rejestrowymi, zasada legalności
2. Prowadzenie przez starostę ewidencji i stowarzyszeń zwykłych
3. Nowe możliwości dla stowarzyszeń zwykłych, konsekwencje dla jst
4. Nadzór nad stowarzyszeniami zwykłymi
5. Zasady powstawania i nadzoru nad terenowymi oddziałami stowarzyszeń
6. Procedura likwidacji stowarzyszeń – rola organu nadzoru
7. Ewidencja i nadzór nad klubami sportowymi
8. Nadzór starosty nad fundacjami – formy.


Udział w spotkaniu Forum dla jego członków jest bezpłatny. Członkostwo w Forum nabywa się poprzez złożenie deklaracji przystąpienia do Forum. Możliwe jest jednorazowe, odpłatne uczestnictwo w poszczególnych spotkaniach. Koszt jednorazowego udziału jest równy składce członkowskiej i wynosi 240 zł netto (+ 23% Vat).


Proszę o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu do 25 maja 2017 r. przez formularz elektroniczny http://www.frdl.rzeszow.pl/ogloszenia/podkarpackie-forum-wsp%C3%B3%C5%82pracy-samorz%C4%85d%C3%B3w-z-organizacjami-pozarz%C4%85dowymi.html?hy=62  mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 17 783 55 53.

Z wyrazami szacunku,


Małgorzata Nieroda

Koordynator Forum