Panie/Panowie
Skarbnicy Gmin, Miast i Powiatów Województwa Podkarpackiego
Członkowie Podkarpackiego Forum Skarbników

mam przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie Podkarpackiego Forum Skarbników, które odbędzie się w dniu 25 lipca 2017 r. (wtorek) w godz. 10.00 - 13.30 w HOTELU METROPOLITAN w Rzeszowie, ul. Słowackiego 16 (za Ratuszem, w kierunku Instytutu Pamięci Narodowej). Hotelowy parking podziemny jest dla Państwa bezpłatny.

Temat spotkania to „Upoważnienia i odpowiedzialność w zakresie gospodarki finansowej, zamówień publicznych, rachunkowości, sprawozdawczości i zarządzania mieniem w jst według przepisów obowiązujących w 2017r.” 

Program spotkania:
1. Zasady odpowiedzialności kierownika jednostki samorządowej (i jednostki organizacyjnej), głównego księgowego i pracowników w zakresie”
2. Rodzaje odpowiedzialności, w tym: służbowa, dyscyplinarna w zakresie naruszenia dyscypliny finansów publicznych, karnoskarbowa i karna
3. Gotowe wzory dokumentów
4. Odpowiedzialność w przypadku wspólnej obsługi (CUW)
5. Zaciąganie zobowiązań w jednostkach samorządu terytorialnego i jednostkach organizacyjnych
6. Kontrasygnata i kontrola wstępna dokonywana w zakresie zawieranych umów
7. Dokonywanie wydatków w jednostkach samorządu terytorialnego i jednostkach organizacyjnych
8. Centralizacja VAT- wybrane zagadnienia
9. Zagadnienia związane z gruntami i budynkami w jednostkach
10. Wybrane nieprawidłowości oraz sytuacje kiedy instytucje kontrolne, w wyniku stwierdzonych nieprawidłowości, zawiadamiają najczęściej inne organy, w tym Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych, Wojewodę, Ministerstwo Finansów, Policję, Prokuraturę, Państwową Inspekcję Pracy.

Proszę o przesłanie pytań, sugestii, kwestii problemowych, które będzie można skonsultować z ekspertem podczas naszego spotkania.


Proszę o potwierdzenie przybycia mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie 17-783-55-53  lub przez formularz elektroniczny http://www.frdl.rzeszow.pl/ogloszenia/forum-skarbnikow.html?hy=78 do dnia 21 lipca 2017r.


Z wyrazami szacunku,


Magdalena Kubik-Szczerba

Koordynator Forum