Szanowni Państwo
Dyrektorzy/Kierownicy OPS, GOPS, MOPS, PCPR, Departamentu Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego

 

mam przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie Podkarpackiego Forum Pomocy Społecznej, które odbędzie się w dniu 30 maja 2017 r. (wtorek) w godz. 10.00 - 13.00 w Sali Rzeszowskiej (IV poziom) Hotelu Rzeszów przy ul. Piłsudskiego 44.


Tematyka spotkania: prawne aspekty agresji wobec pracowników pomocy społecznej.


Program spotkania:
• Praktyczne aspekty postępowania pracowników socjalnych wobec specyficznych grup (osoby pod wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych, stosowanie środków przymusu bezpośredniego wobec osób agresywnych w placówkach pomocy społecznej)
• Obowiązki kierownictwa placówki w sytuacji w której pracownik pada ofiarą agresji (sposoby reakcji na przypadki agresji, czy i kiedy kierownictwo jednostki ma obowiązek zawiadomienia organów ścigania o przypadku agresji)
• Ochrona pracowników socjalnych przy użyciu środków prawa karnego
• Ochrona prawno-karna personelu ośrodków pomocy społecznej na zasadach przewidzianych dla funkcjonariuszy publicznych
• Ochrona pracowników socjalnych przy użyciu środków prawa cywilnego
• Zasady sporządzania podstawowych pism procesowych


Proszę o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu do 26 maja 2017 r. telefonicznie pod numerem 17 783-55-53 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy http://www.frdl.rzeszow.pl/ogloszenia/forum-pomocy-spolecznej.html?hy=68 

Z wyrazami szacunku, 

Małgorzata Nieroda
Koordynator Forum