Szanowni Państwo
Dyrektorzy/Kierownicy OPS, GOPS, MOPS, PCPR z województwa podkarpackiego

mam przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie Podkarpackiego Forum Pomocy Społecznej, które odbędzie się w dniu 25 października 2017 r. (środa) w godz. 10.00 - 13.00 HOTELU METROPOLITAN w Rzeszowie, ul. Słowackiego 16 (za Ratuszem, w kierunku Instytutu Pamięci Narodowej). Parking przy Hotelu jest dla Państwa bezpłatny.


Tematyka spotkania: prowadzenie postępowania w sprawie potwierdzania prawa do świadczeń opieki zdrowotnej.


Program spotkania:
1. Postępowanie wnioskowe i postępowanie z urzędu – odrębności
2. Właściwość organu
• właściwość miejscowa miejsca zamieszkania, pobytu, zameldowania na gruncie ustawy o pomocy społecznej
• właściwość miejsca zdarzenia według Kpa
3. Tryb prowadzenia postępowania w sytuacji braku czynnego udziału strony w postępowaniu i braku możliwości przeprowadzenia wywiadu środowiskowego z udziałem strony
4. Dowodzenie sytuacji strony uprawnionej
• spełnianie przesłanek określonych w art. 54 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych
5. Gwarancje procesowe stron postępowania
6. Wydawanie decyzji administracyjnych. Decyzja odmawiająca potwierdzenia prawa do świadczeń i przyznająca świadczenia (również w sytuacji braku czynnego udziału strony w postępowaniu)
7. Umorzenie postępowania a decyzja odmowna
8. Omówienie orzecznictwa sądowo –administracyjnego
9. Dyskusja.

Tych z Państwa, którzy chcieliby przystąpić do Forum, proszę o przesłanie wypełnionej deklaracji członkowskiej. Możliwe jest jednorazowe, odpłatne uczestnictwo w poszczególnych spotkaniach. Koszt jednorazowego udziału jest równy składce członkowskiej i wynosi 240 zł netto.

Proszę o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu do 7 września 2017 r. poprzez elektroniczny formularz dostępny pod adresem http://www.frdl.rzeszow.pl/ogloszenia/forum-pomocy-spolecznej.html?hy=96, telefonicznie pod numerem 17 783-55-53 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z wyrazami szacunku,


Małgorzata Nieroda

Koordynator Forum